חתול פרסי

החתול הפרסי הוא זן של חתולים שהגיע אלינו מארצות אסיה ומפרס העתיקה (כיום איראן). הפרווה היפהפה והמהודרת שלו, הפנים המתוקות והאישיות הרגועה שלו הפכו אותו לאחד מגזעי החתולים הפופולריים ביותר.

חתול חברותי…אבל גם עצלן 

חתולים פרסיים הם בעלי אופי נח יחסית לחתולים אחריםת שקטים, חברותיים ומרגישים נוח בחברת בעליהם.

חתולים פרסים לרוב ירוצו אל הדלת לקבל את פני המבקרים ואפילו יבואו כאשר הם יקראו בשמם, התנהגות המאפיינת בעיקר כלבים. ידוע גם כי פרסיים מאוד ורבליים ומרבים לתקשר עם בעליהם .

אבל אל תבינו לא נכון – הם לא בהחלט לא החתולים הפעילים ביותר.

הם ידועים כגזע החתולים העצלן ביותר…ישנים כ 20 שעות ביממה.אבל יש בזה גם יתרון לבעליהם: חתולים פרסים נוטים פחות לקפוץ על דלפקים ולחטט בארונות בחיפוש אחר אוכל/

מראה חיצוני

חתולים פרסיים הם בינוניים, שוקלים בדרך כלל בין 7 ל -12 קילו, וגובהם בן 10-15 ס”מ. יש להם ראש מעוגל, אוזניים קטנות ומעוגלות ועיניים גדולות. בדרך כלל יש להם גם פנים שטוחות למראה עם לחיים שמנמנות.

חתולים אלה הם בעלי גוף יציב ורגליים עבות ומוצקות, אשר בחלקן מסביר את העובדה שחתולים אלו לא מצטיינים בקפיצה. הם מעדיפים להחזיק את כל ארבעת הכפות נטועות היטב על הקרקע אועל הספה בזמן שהם נרגעים.

התנהגות

הפרסים הם חתולים עדינים ושקטים שאוהבים סביבה שלווה ואנשים שמתייחסים אליהם בחביבות. בניגוד לחתולים אתלטיים יותר, הם מעדיפים לנוח על ספה על פני קנה המידה של כוננית הספרים או על הארון שלך. ילדים חביביםעל הפרסי כל עוד הם מסתפקים פשוט ללטף אותו ולא לגרור אותו או להלביש אותו.

לעתים החתול הפרסי יברך אותך במיאו שקט, אך ברוב המקרים הוא נותן לעיניים לדבר בשבילו. לא אכפת לו לבלות לבד, אבל הנוכחות שלך תמיד תשמח אותו. כמו שאר החתולים, הוא אוהב מקומות מוכרים וקשה לו מאוד להתסתגל למקומות חדשים.

אך מטפלים בהם?

הטיפול בהם דורש השקעה מרובה יותר מאשר טיפול בחתול רגיל. חייבים להבריש את השיער באורח יום יומי אחרת יכולים להיווצר כדורי שיער. בעיה בריאותית נוספת שעלולה להיוצר היא שכאשר החתול ינקה או ילקק את עצמו, הוא עלול לבלוע שאריות פרווה שהצטברה בגוף החתול ותגרום לו לאי נוחות והקאה.

יש הרבה מברשות ייחודיות לחתולים, אבל בעלי חתולים פרסיים צריכים לחפש מברשת עמוקה שמסוגלת לחדור את הפרווה הארוכה של החתלתול שלהם. חתולים פרסיים זקוקים לסירוק יומיומי כדי למנוע קשרים בפרוותם.. צחצוח וסירוק יסיר גם עודפי לכלוך, שיער מת ואפילו לכלוך מתוך ארגז החול של חתולים שעלול להיצמד לפרוותם.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *